помогите перевести и составить вопросы:

Наталья Тихонова Ученик (89), на голосовании 8 лет назад
Дауылпаз – қазақтың ұрып ойналатын көне музыкалық аспабы. Ертеректе бұл аспапты аңшылық пен құсбегілікке пайдаланатын болған. Оны бітеу ағаштан ойып жасаған. Беті әбден иленіп кепкен терімен қапталады. Аспалы бауы мен ұрып ойнайтын шағын таяқшасы болады. Оны түрлі тастармен, ою-өрнекпен бегендіріп, сәндеп жасайды. Үлкен оркестрлер үшін жетілдірілген үлгісін 1933-1934 жылдар шамасында белгілі қолөнерші Қ. Қасымов композитор А. Жұбанов, дирижер Ш. Қажығалиевтардың ұсынысы бойынша жасаған.
Голосование за лучший ответ
Ravenheart Просветленный (21467) 8 лет назад
Даулпаз - древний казахский ударный музыкальный инструмент. Раньше он использовался на охоте и при обучении ловчих птиц. Инструмент изготавливается из дерева и обтягивается кожей...