Помогите с переводом. Нужно перевести на английский язык числа

Карина Хегай Профи (732), на голосовании 7 лет назад
1 113 742,08 - в рублях и копейках.
835 305, 75 - в рублях и копейках
3 264 - в долларах
2 448 - в долларах
3 044,18 - в евро и в евроцентах
2 283,13 - в евро и евроцентах.

Да, я глупенькая и не понимаю ничего в переводе. Нужно чтобы было все правильно, а от меня меня +100500 к карме
Голосование за лучший ответ
Татьяна Мудрец (10657) 7 лет назад
One million one hundred and thirteen thousand seven hundred and forty-two roubles eight kopecks
Eight hundred and thirty-five thousand three hundred and five roubles seventy-five kopecks
Three thousand two hundred and sixty-four dollars
Two thousand four hundred and forty-eight dollars
Three thousand and forty-four euros eighteen euro cents
Two thousand two hundred and eighty-three euros thirteen euro cents