Пожалуйста помогите с правильным переводом

Мария Филиппова Ученик (157), на голосовании 6 лет назад
Перепишите следующие предложения и переведите их на русский язык обращая внимания на разные функции ( значения) слов it, that,one.
1. The centre of the city is called downtown. It consists of stores, banks, government buildings and cultural attractions.
2. -What is it ?- -Is s our new residential area.
3. It was at the end of the 18th century when when our town was planned and redesigned.
4.Onw can find a lot of sights and places of interest in Tver.
5. -Where is that place?- Which one?- The one we talked about yesterday.
6. That suburbs are the places pleasant to live in is a controversial idea.
Голосование за лучший ответ
Дмитрий Лазаренко Ученик (220) 6 лет назад
Гугле переводчик. Тупая школота пздц.
Мария ФилипповаУченик (157) 6 лет назад
Нах. пошел! Тебя не кто не спрашивает !
Дмитрий Лазаренко Ученик (220) Аххахах, пмс