Ваня Саяпин
(150),
на голосовании
4 года назад
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `accounts` ( `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT, `name` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL, `password` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL, `ip` varchar(16) CHARACTER SET utf8 NOT NULL, `admin` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `ippassword` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL DEFAULT 'qwerty', `mail` varchar(64) CHARACTER SET utf8 NOT NULL DEFAULT 'None', `level` int(11) NOT NULL DEFAULT '2', `cash` int(11) NOT NULL DEFAULT '300000', `bank` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `exp` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `datareg` varchar(16) CHARACTER SET utf8 NOT NULL, `leader` int(3) NOT NULL DEFAULT '0', `member` int(3) NOT NULL DEFAULT '0', `rank` int(3) NOT NULL DEFAULT '0', `warn` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `sex` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `model` int(11) NOT NULL DEFAULT '0', `loach[...] Ответ MySQL: Документация
`id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
`name` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL,
`password` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL,
`ip` varchar(16) CHARACTER SET utf8 NOT NULL,
`admin` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`ippassword` varchar(32) CHARACTER SET utf8 NOT NULL DEFAULT 'qwerty',
`mail` varchar(64) CHARACTER SET utf8 NOT NULL DEFAULT 'None',
`level` int(11) NOT NULL DEFAULT '2',
`cash` int(11) NOT NULL DEFAULT '300000',
`bank` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`exp` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`datareg` varchar(16) CHARACTER SET utf8 NOT NULL,
`leader` int(3) NOT NULL DEFAULT '0',
`member` int(3) NOT NULL DEFAULT '0',
`rank` int(3) NOT NULL DEFAULT '0',
`warn` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`sex` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`model` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
`loach[...]
Ответ MySQL: Документация
#1046 - No database selected