Хелп снова с англ, простите, я овощ

Расставьте прилагательные в правильном порядке. Пишите полные предложения.

There is a Chinese / tall / old / glass vase on the table.
________________________________________________________________
I saw some old / big / brown cows on the field. ________________________________________________________________
She wears long / fair / beautiful hair. ________________________________________________________________
Jake wants to buy a leather / brown / thin belt. ________________________________________________________________
He is a(an) tall / ambitious / middle-aged man. ___________

There is a tall Chinese glass vase on the table.

I saw some big old brown cows on the field.

She wears beautiful long fair hair.

Jake wants to buy a thin brown leather belt.

He is an ambitious, tall middle-aged man.

Все мы немного овощи, но лучше быть им, а не сливой