Вставьте пропущенные части, употребляя "to have something done":

наталья филимонова Ученик (37), на голосовании 7 месяцев назад
1) I have lost the car key. I will have to .......(another key/to make).
2) Do.......... (you/food/to deliver) to your house every day? Really?
3) What are those builders doing in your garden?
...Oh, we ............ (a swimming pool/to build).
4) When did you........(your ears/to pierce)?
5) Last week I went to the cleaner's and ..........(my jacket /to clean).
Голосование за лучший ответ
Joseph Гений (64943) 8 месяцев назад
1) I have lost the car key. I will have to have another key made.
2) Do you have food delivered to your house every day? Really?
3) What are those builders doing in your garden?
Oh, we are having a swimming pool built.
4) When did you have your ears pierced?
5) Last week I went to the cleaner's and had my jacket cleaned.