Английский язык . Контрольная работа. Помогите пожалуйста

Артем Моисеенко Ученик (114), на голосовании 4 месяца назад
Помогите пожалуйста change the sentences into Indirect Speech. Use the world in brackets 1)"Our grandmother feels a bit seedy"(нездоровый) (Bess told the teacher) 2) I've just a sharp pain in the back"(The man said to his wife) 3) "I'm quite unwell" (Liz told me) 4) I'll send a nurse to your home"(The doctor told Mr. Brown) 5) "I'm running a temperature"(Andy told his friend) 6) "What do you complain of" (The doctor asked Fred) 7) "Did you fall I'll with memps (свинка) when you were a child? " (Bob was asked)
Голосование за лучший ответ
konbanwa Искусственный Интеллект (183025) 5 месяцев назад
свинка - mumps
Смотри: на синей полоске есть надпись "Категории". Нажимаешь её и под ней нажимаешь "ДОМАШНИЕ ЗАДАНИЯ". Там тебе всё сделают бесплатно.