Помогите с английским пж((((

Стёпа Ланчанчикс Ученик (74), открыт 2 недели назад
напишите диалог, первого зовут A:Jacob второго зовут B:William. Jacob спрашивает 3 полезных совета у Уильяма, Уильям отвечает различные полезные советы и A:Jacob заканчивает диалог говоря Спасибо. Желательно коротко и на английском, спасибо))
1 ответ
Мыслитель (5799) 2 недели назад
A: Jacob: Hey William, can you give me three useful tips?

B: William: Sure! First, always plan your day the night before to stay organized. Second, focus on one task at a time for better results. And third, never stop learning, even from small experiences.

A: Jacob: Thanks, William, that’s really helpful!