Помогите срочно с английским

багира Знаток (302), закрыт 1 месяц назад
пройти тест
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (370211) 2 месяца назад
1-go 2-visits 3-helps 4-washes 5-get
1-are swimming 2-is reading 3-is cooking 4-is dancing 5-are singing
1-I'll phone 2-We'll go 3-will come 4-will be 5-will write
1-is feeding 2-does 3-rides 4-is dancing 5-will go 6-will be
1) Who likes English? Do you like English? What do you like?
2) Who is learning English? Are you learning English? What language are you learning?
3) Who will go to England next summer? Will you go to England next summer? When will you go to England?
Остальные ответы
Юлька-Пулька Капризулька Знаток (272) 2 месяца назад
Очень плохое качество фото. Постарайтесь сделать получше.