Интернет урок англ помогите пж 6 класс
. Choose the words for the definitions
баллов
To cook on a metal frame outdoors over a fire ―
To break the surface of something, or to divide or make something smaller, using a sharp tool, especially a knife ―
To cook inside an oven, without using added liquid or fat ―
1. To cook on a metal frame outdoors over a fire ― **grill**
2. To break the surface of something, or to divide or make something smaller, using a sharp tool, especially a knife ― **cut**
3. To cook inside an oven, without using added liquid or fat ― **bake**
Перевод определений:
1. Готовить на металлической решетке на открытом огне
2. Прорвать поверхность чего-либо или разделить или сделать что-либо меньшим, используя острый инструмент, особенно нож
3. Готовить внутри духовки, не используя добавленной жидкости или жира
Grill, cut, bake.
I like tiktok i want big cock
снимай трусы, сразу пятёрка