Помогите пожалуйста ответить на вопросы! на английском языке

Настя Потехина Ученик (8), закрыт 6 лет назад
What do you usually do on your birthday ?
Were you born in spring, summer, autumn or winter?
What is the weather usually like on your birthday?
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (349293) 6 лет назад
I usually have a party on my birthday.
I was born in spring.
The weather is usually fine on my birthday.
Остальные ответы
An V Мудрец (16071) 14 лет назад
usually i invite friends on my birthday
i was born in winter
i like cool weather
!ntraxX Гуру (4009) 14 лет назад
напиши на русском свои ответы сначала
1) Что ты обычно делаешь на ДР
2) Ты родился весной, летом, осенью или зимой?
3) Какая обычно погода на твоё ДР?
хаз Профи (881) 14 лет назад
1.I have a rest
2.In the spring
3.Cool
Пользователь удален Ученик (172) 14 лет назад
1. I usually invite my friends and we have a lot of fun together.
2. I was born in summer.
3. There is usually sunny warm weather on my birthday.
юлия иноземцева Профи (501) 14 лет назад
1)at the bottom of his birth, I rejoice with my best friends!
1)на своём дне рождении я веселюсь с моими лучшими друзьями!

2)I was born in the spring
2)я родился весной

3)On my birthday usually falls warm, clear Days
3)На моё день рождение обычно выпадают тёплые, ясные деньки
Ариана Дмитриева Ученик (97) 6 лет назад
1. Have you ever heard a talk show on radio? what was it about? Yes, I had. I do not remember the topic... Something silly - it was on "Europe+"(Да, слышал (а), но тему не помню. что-то глупое. это было на Европе+.)
2. Did you call to answer a question or to express your opinion? Why not? I did not call to give my answer, because I had not got enough money for that (я не стал (а) звонить, тк у меня нет столько денег.)
3. What question would you ask if the radio talk show theme was "mass-media"? Is that true, there is no real news? Only blogs on the Internet? (Правда ли что новостей почти не осталось? только блоги в инете)