Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

головні особливості звязків України з сусідніми країнами

Саня Кириченко Ученик (147), закрыт 13 лет назад
Лучший ответ
Олег ТАРАН Гений (70795) 13 лет назад
Прикордонні держави - найближче зовнішнє середовище, від
взаємодії з яким безпосередньо залежить мир і стабільність по всій
периферії кордонів України, її нормальний внутрішній розвиток,
безперешкодне і широке спілкування із зовнішнім світом.
Першочерговим завданням в цій сфері є укладання
повномасштабних договорів про добросусідство і співробітництво з
усіма прикордонними державами з метою остаточного підтвердження
існуючих державних кордонів, створення атмосфери взаємної довіри і
поваги, розбудови дружніх і взаємовигідних партнерських відносин у
всіх галузях. Необхідно вести лінію на розширення і вдосконалення
правових підвалин співробітництва з цими державами, приділяючи
особливу увагу створенню ефективних механізмів попередження та
мирного врегулювання конфліктів або спорів.
Зовнішньополітичні зусилля мають бути постійно спрямовані на
те, щоб прикордонні держави утворювали навколо України надійну
смугу миру і стабільності. В цьому контексті кожна прикордонна
держава є стратегічним партнером України.
У зв'язку з особливостями історичного розвитку і специфікою
геополітичного і геоекономічного положення України домінантою
двосторонніх відносин з прикордонними державами є
українсько-російські відносини. Для України вони є стосунками
особливого партнерства, оскільки від їх характеру значною
мірою залежатиме доля прогресивного демократичного розвитку як
України, так і Російської Федерації, стабільність в Європі і в
усьому світі. Протидіючи будь-яким територіальним претензіям чи
спробам втручання у свої внутрішні справи, Україна вживатиме всіх
заходів для переведення стосунків з Росією в русло справжнього
добросусідства, взаємоповаги і партнерства. Україна спрямовуватиме
свої зовнішньополітичні зусилля на те, щоб стати надійним мостом
між Росією і країнами Центрально-Східної Європи. В цьому контексті
надзвичайно важливе завдання полягає в активізації діяльності,
спрямованої на усвідомлення обома сторонами безперспективності і
згубності курсу на конфронтацію в українсько-російських
відносинах.
Зважаючи на необхідність підтримання військово-політичної і
соціально-економічної стабільності в Центрально-Східній Європі, а
також на життєво важливі національні інтереси України, в т. ч. в
галузі безпеки, до головних пріоритетів на цьому напрямі належить
розвиток тісних партнерських відносин з усіма сусідніми державами.