Подскажите пожалуйста как будет читаться английский текст на русскими буквами?

санек гурьев Ученик (240), на голосовании 12 лет назад
Our family is not very large. I have a mother and a sister. We all live together in a new flat in Mogilev. My father Igor Ivanovich is 46 years old. He is a tall and well-built man with short black hair and grey eyes. He works at a big automobile plant as an engineer.
Голосование за лучший ответ
СМ ПАНК Мастер (1699) 12 лет назад
Ауэ фэмили ис нат вэри лардж. Ай хэв а мадэ энд э систэ. Ви олл лив тугэдэ ин э нью флэт ин Могилёв. Май фадэ Игорь Иванович ис фоти сикс иа олд. Хи ис э толл энд вэлл-билт мэн вис шот блэк хэер анд грей айс. Хи вокс эт э биг эутомобил плэнт эс эн энджиниир.