Помогите с задачей по физике (механика) . Готовлюсь к ЗНО. очень нужно! Заранее спасибо!

Максименко Анна Знаток (354), на голосовании 12 лет назад
На візок з висоти 0,5 м падає шматок глини масою 1 кг і прилипає до нього. Визначте механічну енергію, яка перетворилася у внутрішню у процесі такої взаємодії. Уважайте, що g = 10 м/c2. Відповідь запишіть у джоулях.
Дополнен 12 лет назад
И ВОТ ещё по влажности воздуха

У першій закритій кімнаті об'ємом 20 м3 відносна вологість повітря становила 60%, а в другій закритій кімнаті об'ємом 30 м3 – 80%. Визначте відносну вологість повітря, яка встановиться в приміщеннях після того, як відкриють двері між кімнатами. Температура повітря в кімнатах була однаковою і не змінилася. Відповідь запишіть у відсотках.
Голосование за лучший ответ
Назар Бойчук Гуру (2672) 12 лет назад
На висоті 0,5 м шматок глини мав запас потенціальної енергії E = m*g*h. Оберемо точку відліку візок. Тоді, впавши на нього, шматок глини передає повністю набуту ним кінетичну енергію під час падіння візку, а вона повністю перетворилася у внутріню.
Тому U = E = m * g * h = 1 кг * 10 м/с^2 * 0,5 м = 5 Дж.