Помогите пожалуйста, кто знает латинский язык??!?ответть, очень срочно! просто экзамен щас идет.. надо перевести!

СРОЧНО!

Дополнен

cynegiri, militis Atheniensis qui fortiter pugnabat, gloria a seriptoribus audibus celebrata est. qui post multas caedes, cum fugientes hostes ad naves egisset, onustam navem dextra manu tenuit nec prius dimisit, quam manum amitteret: tom quoque amputata dextra navem sinistra apprehendit. cum sinistram quoque amisisset, dentibus nevem detinuit. tanta in eo virtus fuit, ut tot caedibus non fatigatus, duabus manibus amissis, velut fera dentibus dimicaverit.

Забыл написать то, что надо перевести.