Як називається строфа з трьох рядків, яку винайшов Данте для «Божественної комедії»?
«Божественна комедія» побудована надзвичайно симетрично.
Вона розпадається на три частини; кожна частина складається з 33 пісень, причому закінчується словом Stelle, тобто зірки.
Всього таким чином виходить 99 пісень, які разом з вступної піснею складають число 100.
Поема написана терцинами — строфами, що складаються з трьох рядків. Ця схильність до певних числах пояснюється тим, що Данте надавав їм містичне тлумачення, — так число 3 пов'язано з християнською ідеєю про Трійцю, число 33 повинно нагадувати про роки земного життя Ісуса Христа .
Данте Аліг'єрі
Божественна комедія
Частина I. Пекло
Пісня 1
Ліс - Пагорб порятунку - Три звіра - Вергілій
Пісня 2
Сумніви Данте - Відповідь Вергілія
Пісня 3
Ворота Пекла - Нікчемні - Ахерон - Човен Харона
Пісня 4
Коло перший (Лімб) - Нехрещені немовлята і добродійні нехристияни
Пісня 5
Коло другої - Мінос - Сладострастники
Пісня 6
Коло третє - Цербер - Ненажери
Пісня 7
Коло четвертий - Плутос - Скупцы і марнотрати -
Коло п'ятий - Стигийское болото - Гнівні
Пісня 8
Коло п'ятий (закінчення) - Флегій - Місто Дит
Пісня 9
Біля воріт Діта - Фурії - Посол небес - Коло шостої - Єретики
Пісня 10
Коло шостої (продовження)
Пісня 11
Коло шостої (закінчення)
Пісня 12
Коло сьоме - Мінотавр - Перший пояс - Флегетон - Насильники над ближнім і над його надбанням
Пісня 13
Коло сьоме - Другий пояс - Насильники над собою і над своїм надбанням
Пісня 14
Коло сьоме - Третій пояс - Насильники над божеством
Пісня 15
Коло сьоме - Третій пояс (продовження) - Насильники над єством (содомиты)
Пісня 16
Пісня 17
Геріон - Коло сьомий - Третій пояс (закінчення) - Насильники над єством і мистецтвом (зажерливі) - Спуск в восьмий коло
Пісня 18
Коло восьмої (Злі Щілини) - Обманувшие недоверившихся - Перший рів - Звідники і спокусники - Другий рів - Підлабузники
Пісня 19
Коло восьмої - Третій рів - Святокупцы
Пісня 20
Коло восьмої - Четвертий рів - Віщуни
Пісня 21
Коло восьмої - П'ятий рів - Хабарники
Пісня 22
Коло восьмої - П'ятий рів (продовження)
Пісня 23
Коло восьмої - П'ятий рів (закінчення) - Шостий рів - Лицеміри
Пісня 24
Коло восьмої - Сьомий рів - Злодії
Пісня 25
Коло восьмої - Сьомий рів (закінчення)
Пісня 26
Коло восьмої - Восьмий рів - Лукаві порадники
Пісня 27
Коло восьмої - Восьмий рів (закінчення)
Пісня 28
Коло восьмий - Дев'ятий рів - Призвідники розбрату
Пісня 29
Коло восьмий - Дев'ятий рів (закінчення) - Десятий рів - Підробщики металів
Пісня 30
Коло восьмий - Десятий рів (закінчення) - Підробщики людей, грошей і слів
Пісня 31
Колодязь гігантів
Пісня 32
Коло дев'ятий - Коціт - Обманувшие довірилися - Перший пояс (Каїна) - Зрадники рідних - Другий пояс (Антенора) - Зрадники батьківщини і однодумців
Пісня 33
Коло дев'ятий - Другий пояс (Антенора) - Зрадники батьківщини і однодумців (закінчення) - Третій пояс (Толомея) - Зрадники друзів і співтрапезників
Пісня 34
Коло дев'ятий - Четвертий пояс (Джудекка) - Зрадники благодійників - Люцифер - Три пащі Люцифера - Зрадники величності божеського і людського - Центр всесвіту - Сходження до півкулею.
Частина II. Чистилище
Пісня 1 Вихід з Пекла до підніжжя гори Чистилища
Пісня 2 Біля підніжжя гори Чистилища - Новоприбулі душі померлих
Пісня 3 Біля підніжжя гори Чистилища - Померлі під церковним відлученням
Пісня 4 Перший уступ Предчистилища - Недбайливі
Пісня 5 Другий уступ Предчистилища - Недбайливі, померлі насильственною смертю
Пісня 6 Другий уступ Предчистилища (закінчення)
Пісня 7 Долина земних володарів
Пісня 8 Долина земних володарів (продовження)
Пісня 9 Долина земних володарів {закінчення) - Врата Чистилища
Пісня 10 Чистилище - Коло перший - Зверхники
Пісня 11 Коло перший (продовження)
Пісня 12