Английский помогитееееееееееееееееееее Оргиазм Зите Зее за ер Пэт эй

Влад Степаненко Ученик (138), на голосовании 1 год назад
Write sentences in the present perfect.
1 you / ever eat / octopus
Have you ever eaten octopus?
2 I / never fly / in a helicopter
3 she / ever be / late for work
4 Luke / not answer / my messages
5 she / meet / a lot of famous people
6 we / never be / to South America
7 she / win / a lot of prizes for her novels
8 you / ever lose / a credit card
9 / never work / in a shop or a restaurant
10 you / ever sell / something on eBay
Голосование за лучший ответ
Nadya F Искусственный Интеллект (153197) 1 год назад
1 you / ever eat / octopus -Have you ever eaten octopus?

2 I / never fly / in a helicopter -I have never flown in a helicopter.
3 she / ever be / late for work -Has she ever been late for work?
4 Luke / not answer / my messages -Luke has not answered my messages.
5 she / meet / a lot of famous people -She has met a lot of famous people.
6 we / never be / to South America -We have never been to South America.
7 she / win / a lot of prizes for her novels -She has won a lot of prizes for her novels.
8 you / ever lose / a credit card -Have you ever lost a credit card?
9 / never work / in a shop or a restaurant -I have never worked in a shop or a restaurant.
10 you / ever sell / something on eBay -Have you ever sold something on eBay?