Английский 10, помогите пожалуйста

Витя Ученик (41), на голосовании 9 месяцев назад
Голосование за лучший ответ
Маргарита Просветленный (22975) 10 месяцев назад
1 who was working
2 that is usually
3 whose leg was broken

Nobody believed that I had seen Leonel Messi in the street.
How long have you been wearing your glasses?
unixaix CATIAИскусственный Интеллект (247811) 10 месяцев назад
почему rancher - who
a elephant - that? слон не живой?
МаргаритаПросветленный (22975) 10 месяцев назад
Who is for people and not animals in English grammar. This an important rule for learners of English. WHO is only used for people. When you refer to animals you want to use WHICH or THAT