Помогите с английским(

Лиза Шалапинина Ученик (90), открыт 1 неделю назад
Paraphrase the sentences so they have the same meaning.
  1. My father usually spent his holidays with his friends before he got married
  2. My sister often played volleyball when she was at school
  3. I watched TV a lot on weekends, but I no longer do it
  4. I never visited museums when I was a teenager and now I’m keen on it
2 ответа
Timothey Belaustov Ученик (169) 1 неделю назад
Он взял пушку чтобы аргументироват лошадь, но подошёл к Венеции и продигустировал динамо.
Nadya F Искусственный Интеллект (154143) 1 неделю назад
My father used to spend his holidays with his friends before he got married.
My sister used to play volleyball when she was at school.
I used to watch TV a lot on weekends but I no longer do it.
I didn't use to visit museums when I was teenager and now I'm keen on it.