Задания по Английскому, будущее настоящее и прошлое

Like Ketamine Ученик (87), открыт 6 дней назад
Здравствуйте помогите пожалуйста решить задачу с формами глаголов, с учтением разных форм времени
1 ответ
Анатолий Зинин Высший разум (359443) 6 дней назад
1-starts 2-made 3-did not visit 4-eat 5-will play 6-read 7-writes 8-did Fred give 9-will cook 10-sleeps 11-will visit 12-bought 13-calls 14-cleans 15-will wash
1-was watching 2-are doing 3-am reading 4-will be staying 5-will he be doing 6-was sleeping 7-wasn't looking 8-is talking 9-are swimming 10-was running 11-is feeling 12-will be taking 13-will be flying 14-was talking 15-am going
1-had returned 2-has learnt 3-have always liked 4-had bought 5-had gone away 6-have known 7-have forgotten 8-have taken