Помогите с английским пожалуйста!!!

Dear Tracey,

Thank you for your email. In Russia, we celebrate several spring holidays. One of the most important is Maslenitsa, which is like a farewell to winter. We eat pancakes and have fun. My favorite holiday is Easter because we paint eggs and go to church. On Easter, families gather and share a special meal. I hope you can visit us someday to experience these traditions.

Best wishes,
Russian_friend

гугл перевод или готовые 👍 . пиши , простые короткие фразы . Не пытайся писать многосложные предложения, на языке , который плохо знаешь .