Мне человек пишет в стиме это сообщение, он скамер или нет? он уже второй раз просит

Have you ever played on a new cs2 tournament? Its called RazerGo. This is by Razer inc company
Me and my team urgently needs +1 for the league that is going on tomorrow. Would you join us ? We are all beginners :steamhappy:
Its would be good opportunity to participate because we are in semi finals already, we can win this ez and take 300 usd as a prize $$. What do you think?
So. Team called Pekatri team. Here’s the link for the tournament
CS2 5v5 - Rank 1-6 - RazerGo tournament

5v5 CS2 tournament, Free to enter - $350 prize pool. Silver-Global only. Join daily tournaments on RazerGo every day.
https://razer.cyberduels.com

Get me in touch so i will accept your join request.
Bro?? I also will be very glad for you if you can vote for our team… i hope you can do it… If our team wins in vote challenge every voter will get a random cs2 skin… just click vote.. thank you…

Скамер, не будут вас звать на финальную игру с фондом 350 долларов рандомные типы незнающие вас

он тебя попросит авторизоваться на киберспортивном сайте через стим, после чего удевет твой акк

Скамер точно,просто так кто то,что то делать не будет