Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

кто такой куркуль?

Вадим Мазурчак Ученик (96), закрыт 13 лет назад
Лучший ответ
 Andy Green Мыслитель (9668) 14 лет назад

Курку́ль (Аудіо вимоваопис файлу ) — селянин, який використовує працю найманих працівників.

До революції 1917 року слово куркуль мало інше значення. За словником Даля аналогічний російський термін ’‘кулак’‘ подається як:

«Скупий, скряга, жидомор, кремінь, кріпиш; перекупщик, переторговщик, маклак, прасол, звідник, особливо у хлібній торгівлі, на базарах та пристанях, сам без грошей, живе обманом, обміром; … гуртовщик, скупщик і відгонщик тварин; розносчик, коробейник» .

Інакше кажучи, це слово означало не економічний статус, а риси характеру людини або її професію.

В дореволюційній Росії хліборобство було дуже розвиненою галуззю сільського господарства. Посіви зернових складали 88,6 % всіх посівів. Основним товарним виробником зерна були поміщики і заможні селяни. Частка індивідуальних селянських господарств у товарній продукції була близько 15 %, (47 % у поміщиків і 34 % у заможних селян) .
[ред. ] Розкуркулення
Остальные ответы
Энвер Абдусаламов Мудрец (10515) 14 лет назад
Перевод-"сухая пыль".
Люди от которых и пыли не допросишься. (вост).
Тамара Крайторова Оракул (64092) 14 лет назад
О таком человеке говорят, что у него хлеба не выпросишь...