Английский =)

Привет... помогите, пожалуйста с англ....=)
These are the passive forms of the Pressent, Past and Future Tenses. Study the sentences. Translate them into Russia.
1. Many accidents are caused by dangerous driving. 2. The problem will be discussed later. 3. My sister is being shown a new video. 4. The letter was given to him at once. 5. The director was being interviewed when I came in. 6. The boy has just been sent to bed. 7. A new house will have been built by summer.
8. He found out that the house had been sold to a rich american/
9. Have you heard the news? The Governor has been shot.
10. Jane did not know about the change of plans. She had not been rold.

1Много несчастных случаев происходит по причине опасного вождения
2 Проблема будет обсуждена позже
3 Моей сестре все еще показывают видео
4 письмо было сразу передано ему
5 У директора брали интервью, когда я вошел
6 мальчика только что послали спать
7 Новый дом будет построен к лету
8Он узнал, что тот дом был продан богатому американцу
9Ты уже слышал новости? Губернатора застрелили
10 Джейн не знала об изменении планов. Она ...