Что такое "dearme"? Нужно узнать как переводится. Пишется слитно.

Что-то типа: Боже ты мой!
Обычно пишется раздельно, но не исключаю, что могли и слепить вместе, по типу:
Damn it! - Dammit!

Idioms & Phrases

dear me

Also, oh dear . A polite exclamation expressing surprise, distress, sympathy, etc. For example, Dear me, I forgot to mail it, or Oh dear, what a bad time you've been having . These usages may originally have invoked God, as in dear God or oh God, which also continue to be so used. [Late 1600s]

Аможетвсе-такираздельно?