Люди хорошо знающие английский
переведите на английский толькоо сами плиз
Почему вы так опоздали? Уже восемь часов –Лучше поздно чем никогда. Не сердитесь пожалуйста. Я не мог прийти раньше. Вчера мы опоздали в кино .Когда мы вошли было темно и картина уже началась . Сегодня теплее ,чем вчера. Мы можем повести детей погулять.
Why are you so late? It's already 8 o'clock. Better late than never. Don't be angry, please. I couldn't come earlier. Yeaterday we were late for the cinema. When we came in it was dark and the film had already begun. It's warmer today than it was yesterday. We can take our children to go for a walk.
Источник: the teacher's expirience
I have just done that! Be attentive,my bird...