Перевод предложений на татарский
Помогите плз перевести на татарский :)
=============
Меня зовут Волков Александр. Я в Елабуге живу. В 8 классе учусь.
Мои любимые занятия : кататься на велосипеде, играть в компьютер и читать книги.
Летом я всегда катаюсь на велосипеде с друзьями. Мы ездим по городу и лесам. Когда я дома я всегда читаю книги и играю в компьютер. Я очень люблю читать фантастику. Моя любимая книга Гарри Поттер. Когда я сижу в компьютеры, я в разные игры играю и с друзьями общаюсь. Я очень весело и полезно провожу свое свободное время.
Мин - Волков Александр. Мин Алабугада яшим. 8-нче сыйныфта укыйм.
Минем яраткан шөгыльләрем: велосипедта йөрү, компьютерда уйнау, китап уку.
Җәен мин һәрчак, дусларым белән, велосипедта йөрим. Без шәһәрдә һәм урманда йөрибез. Мин өйдә чакта китап укыйм һәм компьютерда уйныйм. Мин фантастика укырга бик яратам. Минем яраткан китабым Гарри Поттер. Мин компьютер артында утырганда төрле уеннар уйныйм һәм дусларым белән аралашам. Мин буш вакытларымны кызыклы һәм файдалы итеп үткәрәм.