Наука

Нужен перевод цитаты на английский язык.

"Оттого что человек умер, его нельзя перестать любить, черт побери, особенно если он был лучше всех живых, понимаешь?"

Переводчик переводит неверно

You can't stop loving someone just because they're dead. Especially if they were better than anyone else alive, you know?

Let's put it this way...It's impossible to stop loving someone who passed away...God damn, for me this person is still much better than anyone's still alive...

You can't stop loving the man just because he died, damn, especially if he was better than anyone else alive, you see?