У кого есть фото и биография Треворта Райта??

~*Nastenka*~ Ученик (67), закрыт 15 лет назад
плиззз!!
Лучший ответ
Пользователь удален Мастер (1510) 15 лет назад
На русском сложно найти биографию этого актера. В Рунете о нем мало сказано.

Тревор Райт

карьераАктер
имя (лат.) Trevor Wright
дата рождения1982

место рожденияСША
жанры: драма, комедия, триллер

1.Вакансия на жертву 2 (видео) (2009)
Vacancy 2: The First Cut ...Caleb

2.Vicious Circle (2008)
...Fin

3.Shelter (2007)
...Zach

4.Принцы воздуха (видео) (2006)
Air Buddies ...Grim

5.Special Ed (2005)
...Mitch

6.CSI: Место преступления Нью-Йорк (сериал) (2004 - 2008)
CSI: NY ...Perry Lohmann

7.Внимание, внимание! (сериал) (2004 - 2005)
Listen Up ...Jake O'Shannon

8.Король сноуборда (видео) (2003)
MXP: Most Xtreme Primate ...Jay

9.За что тебя люблю (сериал) (2002 - 2006)
What I Like About You

10.Любовь вдовца (сериал) (2002 - 2006)
Everwood ...Student #1

11.Джордж Лопез (сериал) (2002 - 2007)
George Lopez ...Zack Powers

12.Looking Through Lillian (2002)
...Beggar, в титрах не указан

13.Клиника (сериал) (2001 - 2008)
Scrubs ...Kid

14.Женская бригада (сериал) (2001 - 2004)
Division, The ...Cody Phillips

15.Boston Public (сериал) (2000 - 2004)
...Walton Hanks

16.Destiny Stalled (2000)
...в титрах не указан

17.Город пришельцев (сериал) (1999 - 2002)
Roswell ...Cute Guy

18.Memories by Joe Frank (1993)
...Young Joe Frank

19.Полиция Нью-Йорка (сериал) (1993 - 2005)
NYPD Blue ...Charles Slocum

Биографию на английском попробуйте сами перевести, у меня с этим не очень) )

Trevor Wright

Trevor Wright (born 1982) is an American actor who is a talent on the rise with his breakthrough role in the 2007 film Shelter. From his recurring role on George Lopez and guest starring in television series such as NYPD Blue, Scrubs and Boston Public, in 2003, Trevor was named by Teen Vogue as a "young and upcoming star that's here to stay".

Wright also made an impression starring opposite his cousin singer Stacie Orrico in the videos for her singles Stuck (2003), and I Could Be The One (2004). However this was not his first involvement in music videos, his very first break having been in 1989, alongside fellow actor Elijah Wood, in the video for Paula Abdul's single Forever Your Girl, directed by David Fincher.

Wright's latest leading role is in the movie Vicious Circle (currently screening at the New York International Latino Film Festival (NYILFF)), where he stars as the character Fin. He will also be the lead actor in Vacancy 2, the prequel to the 2007 film Vacancy, which is due for a straight to DVD release on January 20, 2009.

Trevor is a diehard athlete who enjoys skateboarding, snowboarding, surfing and other extreme type activities. Trevor continues to reside in his native Los Angeles, California.

Wright is engaged to Odette Yustman.

FOTO -1. Trevor Wright

FOTO-2. Trevor Wright

FOTO-3. Trevor Wright