Произношение по Аглийски русскими буквами
Instructor: Are you ready Jane? Jane: Yes! Let’s do this. Instructor: OK, remember now, you have to be careful on the road all the time. OK, go down Bridge Road towards the Park hotel. Jane: OK! Should I go straight or do you want me to turn right into Apple Street? Instructor: No, you can't turn right into Apple Street and you can’t go straight. Look at the sign! Jane: Oh yeah! I can only turn left here. Instructor: Very good! So, turn left into Apple Street. Jane: Here we go... Instructor: Perfect! Now, s
инстрактор: а ю реди, джейн?
джейн: ес! летс ду виз.
инстрактор: окей, ремемба нау, ю хев ту би кэафул он ве роуд олл ве тайм. окей, гоу даун бридж роуд тоувардс ве пак хотэл.
джейн: окей! шуд ай гоу стрейт ор ду ю вонт ми ту тён райт инто эпл стрит?
инстрактор: ноу, ю кант тён райт инто эпл стрит энд ю кант гоу стрейт. лук эт ве сайн!
джейн: оу еа! ай кэн онли тён лэфт хиа.
инстрактор: вери гуд! соу тён лефт инто эпл стрит.
джейн: хиа ви гоу..
инстрактор: пёфект! нау...
инструктор ар ю рэди? джон? джон: ес летс ду зис инструктор ок ремембэр зе енд
Ар ю рэди Джейн?
Йес! Летс ду вис.
Оукей, рэмэмба нау, ю хэв ту би кейфул он зе роад олл зе тайм. Оукей, гоу даун бридж роад тоувардс зе парк хотэл.
Оукей! Шауд ай гоу стрэйт ор ду ю вант ми ту тëн райт инто эппл стрит?
Ноу, ю кэнт тëн райт инто эппл стрит энд ю кэнт гоу стрэйт. Лук эт зе сайн!
Оу йеа! Ай кэн онли тëн лэфт хиар.
Вэри гуд! Соу, тëн лэфт инто эппл стрит.
Хиар уи гоу.
Пëфект! Нау.
KOLXOZ