Помогите с английским 7 класс

Мишка Фреде знает Мудрец (19613), закрыт 6 месяцев назад
Нужно ответить на вопросы по тексту про The Yeoman Warders:Вот сам текст:
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (349979) 7 месяцев назад
  • The Yeomen Warders or Beefeaters guard the Yower of London.
  • Their duties included looking after the prisoners and guarding the Crown Jewels.
  • Their main role nowadays is to act as guides for tourists.
  • On formal occasions they wear striking red and gold uniform. Most of time they wear a dark blue uniform with red trimmings.
  • There are 36 Yeoman Warders at the Tower nowadays.
Мишка Фреде знаетМудрец (19613) 7 месяцев назад
Спасиба?
Анатолий ЗининВысший разум (349979) 7 месяцев назад
You Are Welcome )))