Английский язык помогите пж

помогите пожалуйста составить общий альтернативный вопрос подлежащего специальный разделительный вопрос my friends have been worning in the garden all the morning

1. Общий вопрос: Have my friends been working in the garden all the morning?
2. Альтернативный вопрос: Have my friends or I been working in the garden all the morning? / Have my friends been working in the garden or in the field all the morning?
3. Вопрос к подлежащему: Who has been working in the garden all the morning?
4. Специальный вопрос:
* What have my friends been doing all the morning?
* Where have my friends been working all the morning?
* How long have my friends been working in the garden?
5. Разделительный вопрос: My friends have been working in the garden all the morning, haven't they?

ну иди спроси у дуолинго может читать научишься
научись нейронками пользоваться