как звучит продолжение фразы?

Остап Бендер Мастер (1383), закрыт 16 лет назад
In God We Trust ...
Лучший ответ
Secret Искусственный Интеллект (899246) 16 лет назад
In God We Trust, All Others Pay Cash.

In God We Trust, All Others Pay Cash (1966, ISBN 0-385-02174-7) is the title of a book by Jean Shepherd. The book is a collection of short stories. It was first published by Doubleday in New York in October, 1966.

The stories in the book In God We Trust, All Others Pay Cash were set in the Great Depression.
Many of the short stories in the book, including several set outside of the Christmas season, were later used as the basis for the 1983 movie A Christmas Story. The book was later reissued by Main Street Books in 1991 and was adapted into audio form by the recording agency AFB for the Talking Book Service of the NLS
Остальные ответы
КасперДП Гуру (3031) 16 лет назад
Вроде бы на долларе больше ничего не написано.... кроме денежных знаков, серийника и фамилии президента есстественное. :)
Оганэс Мкртичян Мыслитель (8131) 16 лет назад
подержал сам дай подержать другому
Николай Искусственный Интеллект (131533) 16 лет назад
В Боге восхвалю я слово Его; на Бога уповаю, не боюсь; что сделает мне плоть?"
Мы должны доверять Ему, чтобы исполнять Его Слово.
Олемак Мыслитель (5578) 16 лет назад
Как в оригинале не знаю точно , но что то типа: "-а сам не плошай"