привет всем ))) вот решаю контрольную ..помогите плиз))

Аня Жук Ученик (123), на голосовании 12 лет назад
Этго задания ваще не пойму не как ..помогите плиз)) заранее большое спасибо)

3. Выпраўце памылкі пры ўжыванні або напісанні дзепрыметнікаў.
1. Прыехаўшы госць з-за мяжы падзяліўся ўражаннямі пра нашу краіну. 2. Iдучыя людзі з захапленнем глядзелі на святочны праспект. 5. Выдаваўшыйся да вайны часопіс аднавіў сваё існаванне. 6. Выступаючы на сходзе дэпутат пакрытыкаваў кіраўніцтва мясцовага завода. 7. Так прыгожа малюючы хлопчык не мае яшчэ шасці гадоў. 8. Склаўшыеся абставіны прымусілі кіраўніка дзяржавы вярнуцца з замежнай камандзіроўкі.
Голосование за лучший ответ
злато-серебро Оракул (93950) 12 лет назад
Деточка, русский знаешь. Почему бы и задания не написать на этом языке? Ответ получила бы гораздо скорее. Украинский и то легче понять.