чи потрібна кома перед як

Кариша Рукоманова Ученик (100), закрыт 12 лет назад
Лучший ответ
ВероNika Высший разум (140017) 12 лет назад
В одних случаях ставится, в других нет:

Кому перед ”як” ставимо:

1. Коли приєднується підрядне речення способі дії зі значенням порівняльної характеристики, уподібнення; сполучник як близький семантично до слів мов, немов, наче, неначе. “Гарячий місяць сяє на підповні, пливу, як човен, знявши паруси” (Андрій Малишко) .
2. Якщо порівняльному зворотові передують слова такий, так. “Шість років Левкові минуло, мало сміху на його обличчі, навіть зітхав часто, так само, як мати” (Михайло Стельмах) .
3. Якщо порівняльний зворот починається сполукою як і. “Українська література, як і вся наша культура, переживає не кращі часи” ( з газ.) .
4. Якщо як приєднує вставні слова, словосполучення і речення. “Звали нашого діда, як я вже потім довідався, Семеном” (Олександр Довженко) .
5. Якщо сполучник як приєднує прикладку, що має додатковий відтінок причини. “У горах Брянський, як командир роти, зустрівся з новими труднощами” (Олесь Гончар) .
6. У зворотах не хто інший, як; не що інше, як. “Не хто інший, як Юрій Гагарін, першим полетів у космос” (з газ.) .

Кома при порівняльному звороті
Порівняльний зворот — це слово чи сло¬во¬спо¬лу¬чен¬ня, яке об¬ра¬з¬но визначає ті чи інші члени ре¬чен¬ня. Він може вводитись у речення спо¬лу¬ч¬ни¬ка¬ми ЯК, наче, ніби, мов, немов.
Порівняльний зворот на письмі ви¬ді¬ля¬єть¬ся ко¬ма ¬ми:
Над нами день встає, як стяг зорі ба¬г¬ря¬ний. (Сос. )

Порівняльний зво¬ро¬т не виділяється комами в та¬ких випадках:

1. Якщо він є ча¬с¬ти¬ною нерозкладного сло¬во¬спо¬лу¬чен¬ня: че¬р¬во¬ний як рак, спить як убитий, мі¬ц¬ний як дуб.
2. Якщо він є іменною частиною склବде¬но¬го при¬су¬д¬ка:
А дівчина було як сонце. (М. В. )
3. Якщо йому передує заперечна частка не або сло¬ва майже, зовсім:
Хлопець міркує зовсім як дорослий.

Это правило лучше "понимается" на примерах. Вот еще примеры сравнительных оборотов:

Припадаю вустами до слова,
Мов до стиглого грона калини (Н. Кащук)
Це місто прекрасне, як усмішка долі (Л. Костенко) .

! Увага. Кома перед порівняльними сполучниками не ставиться:

а) У сталих фразеологічних зворотах (Дощ ллє як з відра. Почервонів як рак) .

б) Перед зворотом, який має значення «у ролі кого, чого»
(Шевченка як письменника знають у всьому світі.
Розглядаємо вашу відповідь як згоду) .

в) Перед ЯК, ніж у виразах (не) більш як, (не) раніше ніж, (не) довше ніж і под.
Остальные ответы