Помогите пож-та с переводом текста на английский.Заранее спасибо

В Москве множество достопримечательностей и очень много красивый и интересных мест. В Москве находится известная во всем мире Красная Площадь. Москва-очень большой город,в котором очень много улиц,сверов и парков. В Москве можно сходить в театры,в музеи, в кинотеатр,в кафе,можно сходить по магазинам. Также в Москве есть большой зоопарк. Москва- очень многолюдный город и здесь всегда пробки.

there are a lot of places of interest in Moscow. Red Square, known all over the world, is in Moscow. Moscow is a very big city. There are a lot of streets, squares and parks. it is possible to go to theatres, museums, cinemas, cafes, to go shopping. there is a big zoo in Moscow. Moscow is a very crowded city and there are many jams there.

Машинный перевод. Литературный перевод сможет сделать лишь человек ;-) :In Moscow ensemble достопримечательностей and plenty of beautiful and interesting places. In Moscow is found known all over the world RED SQUARE. Moscow-very big city,in which plenty of streets,сверов and park. In Moscow possible to descend in theatres,in museum, in movie-theatre,in cafe,possible descend on shop. Also there is big zoo in Moscow. Moscow- very populous city and here always stoppers.